Silwoterapia

03.11.2022

W dniu 12. 10. 2022 r.  grupa  śmiałków (uczestników wraz z opiekunami) ruszyła na pieszą wycieczkę w kierunku Jeziorek Duszatyńskich. Z parkingu ruszamy w kierunku rzeki Osławy, tam na drodze jest brud, i gdy jest niski poziom rzeki, faktycznie można pokusić się o przeprawę. My jednak odbijamy na szlak w lewo przy charakterystycznym krzyżu przy drodze jest informacja, że czerwony szlak jest zmieniony ze względu na wycinkę drzewa.
Prace były, albo dopiero tam będą. Fakt, że ciężkiego sprzętu ani drwali tam nie widzieliśmy. Nowy szlak jest wytyczony tuż obok drogi, w krzakach i tuż obok potoku Olchowaty. To nowe obejście jest na niewielkim odcinku. Potem szlak wraca na drogę.

Pierwsze charakterystyczne miejsce to próg skalny z wodospadem na potoku Olchowatym, oznaczony jako pomnik przyrody. Nieco dalej czeka nas przejście przez potok i niewielki wodospad. Dalej zaczyna się już kamienista droga wspinająca się do góry. Szlak jest bardzo urozmaicony,  są przeprawy przez strumyki, wąwozy i zapadliska. Dla niektórych  była to ciężka wyprawa ale wszyscy wrócili zadowoleni z aktywnie spędzonego dnia na świeżym powietrzu . Widoki i piękno przyrody o tej porze roku zapiera dech w piersiach.

Skip to content