Pracownia krawiecka

07.07.2008 · 08:13

PRACOWNIA KRAWIECKA

Instruktor terapii zajęciowej mgr Agata Wyszatycka

DSCF9424

         DSCF9425

W pracowni zajęcia odbywają się w formie indywidualnej, grupowej i zespołowej i są dopasowane do indywidualnych możliwości każdego z uczestników.

        Uczestnicy uczą się podstawowych technik szycia ręcznego, na maszynie i posługiwać się żelazkiem. Kształtowane są umiejętności posługiwania się przyborami do szycia, kroju. Wykorzystywana jest też w trakcie zajęć technika aplikacji, haftu krzyżykowego, patchworków. Uczestnicy przy zajęciach tego typu rozwijają swą sprawność psychoruchową, uczą się cierpliwości, dokładności, wytrwałości w finalizowaniu podjętych prac.

Stosowane formy w pracowni to;

    Socjoterapia – (terapia zaburzeń zachowania i zaburzeń emocjonalnych w toku spotkań grupowych i towarzyskich), trening umiejętności społecznych, rozwiązywania konfliktów, nawiązywania i podtrzymywania kontaktów interpersonalnych,  silwoterapia – kontakt z przyrodą, spacery, gry i zabawy dydaktyczne.

    Ergoterapię – (terapia pracą, terapia poprzez zajęcia manualne) szydełkowanie, robienie na drutach, haft krzyżykowy, płaski, matematyczny, wstążeczkowy, szycie ręczne i na maszynie ozdób, zabawek, rzeczy użytecznych, reperowanie i przerabianie odzieży, wykonywanie makram i filofanów, praca z żelazkiem.

      Arteterapia – (terapia sztuką, kontakt bierny lub czynny ze sztuką i kulturą) stroiki i kartki okolicznościowe, zdobnictwo, muzykoterapia, projekcje filmów i spektakli teatralnych.