Jesienne rekolekcje w Rajskim

29.10.2018 · 15:01

W dniach 22-26.2018 r. grupa 10  uczestników WTZ w Huzelach wraz z opiekunem p. Krystyną Fuczką uczestniczyła w warsztatach rekolekcyjnych dla osób niepełnosprawnych zorganizowanych w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas w Rajskim. Podczas pobytu  każdy dzień rozpoczynał się od Eucharystii i słowa Bożego, co było pożywką dla duszy. Dla ciała natomiast organizatorzy przygotowali takie atrakcje jak wyjazd z odwiedzinami do Ośrodka Caritas w Myczkowcach, warsztaty fryzjerskie prowadzone przez profesjonalny zakład oraz integracyjną dyskotekę.

 Tegoroczne rekolekcje  były połączone z obchodami 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a  hasło spotkania brzmiało – „Twoja twarz brzmi znajomo”. Uczestnicy z zaproszonych ośrodków z tej okazji przedstawili przygotowane prezentacje  postaci historycznych, w których znalazły się m.in. pantomima; montaże słowo-muzyczne; inscenizacje a także  pieśni oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Nasi uczestnicy również wzięli udział w prezentacji przedstawiając postać Jana Pawła II.

Dziękujemy Caritas Diecezji Przemyskiej za zorganizowanie warsztatów i możliwość uczestnictwa w nich.  Podziękowania składamy również pracownikom Ośrodka w Rajskim oraz wszystkim, dzięki którym miło i przyjemnie spędziliśmy czas.

DSCN0327 DSCN0335 DSCN0346 DSCN0347 DSCN0361 DSCN0407 DSCN0446