Wigilia 21.12.2018 · 09:45

W dniu 20.12.2018 r. w warsztacie terapii zajęciowej odbyło się spotkanie wigilijne w gronie uczestników oraz kadry wtz. Na początku kierownik wtz Pan Józef Orłowski przywitał wszystkich składając życzenia świąteczne oraz noworoczne. Następnie odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu grupy „Amadeusze” pod przewodnictwem Pani Bożeny. Tegoroczna adaptacja Bożego Narodzenia w wykonaniu uczestników poruszała historię Adama i Ewy oraz narodzin Jezusa – a wszystko w pięknej oprawie muzycznej oraz scenografii przygotowanej przesz uczestników wtz.

Po przedstawianiu i wspólnym odśpiewaniu kolęd miejsce miało składanie życzeń i łamanie się opłatkiem, po czym wszyscy zasiedliśmy do wigilijnego stołu na którym znalazł się barszcz z uszkami, gołąbki oraz ryba po grecku – tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane w pracowni gospodarstwa domowego.

Spotkanie przebiegło w ciepłej, świątecznej atmosferze. Korzystając z okazji świątecznego nastroju w WTZ, chcielibyśmy już dzisiaj złożyć wszystkim naszym przyjaciołom  i znajomym najserdeczniejsze życzenia  -

Świąt białych, pachnących choinką,

skrzypiących śniegiem pod butami,

spędzonych w cieplej, rodzinnej atmosferze,

 pełnych niespodziewanych prezentów.

Świąt dających radość i odpoczynek,

oraz nadzieję na Nowy Rok,

 żeby był jeszcze lepszy niż ten,

który właśnie przemija.

 

Kierownik, kadra  oraz uczestnicy wtz w Huzelach

P1000950 P1000965 P1010043 P1010050 P1010088 P1010113 P1010090 P1010091 P1010075

 

 

Mikołajki 06.12.2018 · 14:42

6 grudnia to dzień w którym, jak wiadomo,  odwiedza nas Święty Mikołaj przynosząc ze sobą prezenty. W tym dniu odwiedził  także  nasz warsztat z workiem pełnym łakoci. Święty stwierdził, że w tym roku wszyscy zasłużyli na prezenty, nawet kadra dostała coś słodkiego. W zamian dostał od nas moc ucisków, serdeczności oraz kilka cukierków na dalsza wędrówkę. 

 

P1000821 P1000832 P1000834 P1000842 P1000849

30.11.2018 · 15:05

W dniu 29.11.2018 w warsztacie terapii zajęciowej odbył się finał projektu pt. Niepełnosprawny – aktywny członek społeczności lokalnej. W ramach inicjatywy powstał film edukacyjno-promocyjny przedstawiający pracę naszego warsztatu. Na premierę filmu zostali zaproszeni specjalni goście:

Pani Lucyna Sobańska Wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej, Pan Łukasz Szybowski dyrektor PCPR w Lesku, Pan  Rafał Gużkowski  dyrektor MOPS w Sanoku, Pani Hanna Farenholc Olesiuk   Prezes  Stowarzyszenia Ciepły Wiatr, Pani Maria Petka Fundanicz  Dyrektor BDK w Lesku, Pan Eugeniusz Berezka przedstawiciel Polskiego Związku Niewidomych-koło w Lesku, Pani Wanda Dacko  członek zarządu Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski,  przedstawiciele MOPS w Lesku oraz GOPS w Olszanicy oraz uczestnicy WTZ biorący udział u realizacji projektu.

W wydarzeniu uczestniczył także  nasz partner – Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady na czele z Prezesem Panią Ewą Baranowską.  LGD również przygotowała  premierowy film pn „Nie chcemy stać w przedsionku”.

Na wstępie spotkania  przewodniczący Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej  Troski w Lesku –  realizatora projektu, Pan Józef Orłowski przywitał zgromadzonych gości. Następnie odbyły się projekcje dwóch filmów oraz poczęstunek, w trakcie którego można było wyrazić swoją opinię oraz spostrzeżenia. Prezentacja spotkała się z ciepłym i pozytywnym odbiorem.

 Inicjatywa współfinansowana była ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 P1000756 P1000795

Zaproszenie 27.11.2018 · 10:00

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady 

z przyjemnością informuje, iż nagranie filmu zawierającego elementy o charakterze edukacyjno-promocyjnym skierowane do lokalnej społeczności i przedstawicieli instytucji w ramach realizacji inicjatywy: pt. Nie chcemy stać w przedsionku – promocja lokalnych inicjatyw współfinansowana ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, zostało zakończone.

Premierę zaplanowano na dzień 29 listopada 2018 roku., o godz. 11:30,
w siedzibie partnera inicjatywy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy
Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Lesku, adres: Huzele 110,
38 -600 Lesko.

 

Zapraszamy mieszkańców oraz gości z poza obszaru LGD Nasze Bieszczady, podmioty ekonomii społecznej. fundacje, stowarzyszenia organizacje społeczne grupy nieformalne (KGW) do zapoznania się z nagraniem które zostało zamieszczone na stronie www.nasze-bieszczady.pl w zakładce Aktywizacja pt. Nie chcemy stać w przedsionku – promocja lokalnych inicjatyw.

 

26.11.2018 · 14:46

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski

w Lesku z/s w Huzelach

zaprasza mieszkańców Leska i okolic oraz przedstawicieli stowarzyszeń, podmiotów ekonomii społecznej oraz instytucji publicznych do udziału w prezentacji filmu edukacyjno – promocyjnego 

pn „Niepełnosprawny – aktywny członek
społeczno
ści lokalnej” 

 

Prezentacja została zrealizowana w ramach inicjatywy współfinansowanej ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

  

Premiera filmu odbędzie się w budynku
Warsztatu Terapii Zajęciowej w Huzelach

o godz. 11:30 w dniu 29.11.2018r.

Obchody Dnia Wszystkich Świętych 31.10.2018 · 14:24

W  warsztacie co roku, z okazji dnia Wszystkich Świętych, uczestnicy pod okiem instruktorów wykonują wieńce które później zostają wynoszone na groby naszych najbliższych.

Dzień przed świętem zmarłych (tj.31.10) grupa uczestników wtz z opiekunami odwiedziła groby osób blisko związanych z warsztatem: śp. Kazimierza Malca, zmarłego pracownika i przyjaciela wtz oraz byłych uczestników warsztatu śp. Jerzego Bańczaka, śp. Justyny Maszczak, śp. Janusza Granatowskiego oraz śp. Kazimierza Bajorek. 

Uczestnicy brali także udział w renowacji  grobu Nieznanych Żołnierzy z I Wojny Światowej  na cmentarzu w  Lesku, który od lat jest objęty opieką wtz i na którym co roku zapalamy znicz i stawiamy kwiaty. 

Pamieć o ludziach których już nie ma wśród nas jest ważna…przechodząc obok opuszczonej mogiły  nie zapomnijmy o zapaleniu znicza, nie tylko podczas dnia wszystkich świętych. 

 

Jesienne rekolekcje w Rajskim 29.10.2018 · 15:01

W dniach 22-26.2018 r. grupa 10  uczestników WTZ w Huzelach wraz z opiekunem p. Krystyną Fuczką uczestniczyła w warsztatach rekolekcyjnych dla osób niepełnosprawnych zorganizowanych w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas w Rajskim. Podczas pobytu  każdy dzień rozpoczynał się od Eucharystii i słowa Bożego, co było pożywką dla duszy. Dla ciała natomiast organizatorzy przygotowali takie atrakcje jak wyjazd z odwiedzinami do Ośrodka Caritas w Myczkowcach, warsztaty fryzjerskie prowadzone przez profesjonalny zakład oraz integracyjną dyskotekę.

 Tegoroczne rekolekcje  były połączone z obchodami 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a  hasło spotkania brzmiało – „Twoja twarz brzmi znajomo”. Uczestnicy z zaproszonych ośrodków z tej okazji przedstawili przygotowane prezentacje  postaci historycznych, w których znalazły się m.in. pantomima; montaże słowo-muzyczne; inscenizacje a także  pieśni oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Nasi uczestnicy również wzięli udział w prezentacji przedstawiając postać Jana Pawła II.

Dziękujemy Caritas Diecezji Przemyskiej za zorganizowanie warsztatów i możliwość uczestnictwa w nich.  Podziękowania składamy również pracownikom Ośrodka w Rajskim oraz wszystkim, dzięki którym miło i przyjemnie spędziliśmy czas.

DSCN0327 DSCN0335 DSCN0346 DSCN0347 DSCN0361 DSCN0407 DSCN0446

Wizyta Pani Minister Beaty Kempy oraz Pana Posła na Sejm PR Piotra Uruskiego 15.10.2018 · 08:35

12 października 2018 r.  warsztat terapii zajęciowej odwiedziła Pani Minister Beata Kempa wraz z Posłem na Sejm RP Panem Piotrem Uruskim. Kierownik warsztatu Pan Józef Orłowski  przywitał gości oraz zaprosił na wspólny poczęstunek wraz z uczestnikami i kadrą. Pani Minister przywitała nas ciepłymi słowami, pełnymi  serdeczności i zrozumienia dla osób niepełnosprawnych. Opowiedziała także o swojej działalności humanitarnej skupionej aktualnie wokół syryjskich dzieci. Również Pan Poseł Piotr Uruski, który już od kilku lat  odwiedza  naszą placówkę  wyraził uznanie dla  działalności wtz i wykonywanej tutaj pracy, która jest niezwykle ważna dla osób niepełnosprawnych i z różnych powodów wykluczonych  społecznie.  W ramach podziękowania kierownik wtz podarował Pani Minister anioła wykonanego przez podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, okazaną życzliwość i  ciepłe słowa które  dla naszych podopiecznych zawsze są napędem do działania i przełamywania własnych ograniczeń.

P1000124 P1000137 P1000139 P1000166 P1000182

Pielgrzymka do Zagórza 04.10.2018 · 09:28

W dniu 03.10.2018 grupa uczestników wtz pod opieką pani Elżbiety Balawejder wzięła udział w pielgrzymce do Zagórza. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Ciepły Wiatr” działające przy SOSW w Lesku. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Śladami Konfederatów Barskich”,  w celu uczczenia 250 rocznicy zawiązania konfederacji Barskiej. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia ruin zamku Karmelitów Bosych w Zagórzu, który w okresie konfederacji był ostoją dla jej żołnierzy. Następnie odbyła się msza św.  w kościele WNMP w Zagórzu, w którym znajduje się Sanktuarium Matki Nowego Życia. Na zakończenie miejsce miało  ognisko i wspólna integracja.  Dziękujemy organizatorom  za zaproszenie oraz cenną lekcję historii.

 

DSCF5537 DSCF5545 DSCF5514 DSCF5578DSCF5548 DSCF5557

 

 

Szachowa jesień w Moczarach 01.10.2018 · 08:35

27 września czworo uczestników pod opieką pana Bartosza Bartnickiego wzięło udział w VIII edycji turnieju szachowo-warcabowego organizowanego przez DPS w Moczarach. Podobnie jak w tamtym roku dwoje naszych podopiecznych stanęło na podium przywożąc tym razem do wtz srebrne medale. W kategorii warcaby II miejsce zajął Zbigniew Józefiak, w szachowych zmaganiach natomiast srebrny puchar otrzymał Zbigniew Matuszewski. Serdecznie gratulujemy naszym medalistom. Dziękujemy również organizatorom, w szczególności dyrektorowi DPS Moczary Panu Stanisławowi Leszega, za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i sportowe emocje.

DSC_0089DSC_0090 - KopiaDSC_0093